bus_do_niemiec

Wybierasz się busem do Niemiec? Warto dowiedzieć się o kilku ważnych kwestiach.

1. Drogi.

W Niemczech spotkasz bardzo dobrej jakości drogi o długości ok 12.700km autostrad, które powodują że przez Niemcy przejedziesz szybko i komfortowo. Dzięki takiej jakości dróg busy, które odjeżdżają z każdego miasta Polski mogą przedostać się bardzo szybko na każdy zakątek w Niemczech.

2. Miasta.

Największym miastem, a zarazem najbardziej rozpoznawalnym jest Berlin. Zaludnienie wynosi ok 3.4 mln mieszkańców. Kolejnym z miast jest Hamburg, który liczy połowę Berlina – tj. 1.7 mln mieszkańców. Niemniej jednak do największego skupiska zaliczane jest Zagłębie Ruhry liczące, aż 11 mln ludności – tutaj transportuje najwięcej busów z Polski.

3. Koszt przejazdu.

Cena busa do Niemiec zazwyczaj uzależniona jest od kilku czynników, m.in. tańsze bilety będą dostępne zapewne do miejscowości gdzie podróżuje większe grono pasażerów, czyli Zagłębie Ruhry – Essen, Kolonia. Droższe zapewne będą do miejscowości oddalonych – nadmorskie czy południe Niemiec, gdzie zamieszukje znacznie mniejsza liczba Polaków. Dodatkowo na cenę rzutuje miejsce odjazdu, czy jest to miejscowość przez którą przejeżdża bus, a może musi zboczyć z trasy, aby odebrać pasażera.

4. Bus a autobus.

W tej kwestii dominuje bus ze względu na komfort, cenę, miejsce odbioru i dowozu pod wskazany adres, a także szybkość pokonania trasy.

5. Okazje i promocje.

Warto śledzić ofertę firm transportowych oraz ich promocję, często kolejne przejazdy są darmowe lub z % rabatem. Najczęściej przy zakupie biletu w obie strony zapłacisz mniej.

6. Bezpieczeństwo.

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z policją – tel. 111 lub pomocą medyczną – tel. 112.

6. Czas przejazdu.

Średni czas w zależności od miejsca wyjazdu oraz celu to od 8 do 12 godzin podróży busem.