Dla wielu osób wizyta w Holandii to nie tylko podziwianie słynnych wiatraków, tulipanów oraz możliwość skosztowania przepysznych serów. Wielu Polaków decyduje się na stałe osiedlić w Holandii i spędzić tam resztę życia. Jaki by nie był powód podróży warto zapoznać się z warunkami pogodowymi, jakie występują w tym pięknym kraju.

Opady w Holandii

Holandia znajduje się pod wpływem morskiego klimatu umiarkowanego i można śmiało powiedzieć, że pogoda tutaj jest nieprzewidywalna. Jest to kraj nizinny, toteż piękny słoneczny dzień może nagle zmienić się w deszczowy i odwrotnie. Najwięcej opadów notuje się w Holandii w od lipca do października, a deszczowe dni trwają nawet od 10 do 20 dni. Nieustanne zmiany pogody mają związek z bliską odległością morza. Średnia temperatura powietrza wynosi około 20°C, a najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień. Wiosna to okres, w którym panuje przyjemna temperatura, a największe atrakcje turystyczne nie są jeszcze oblegane przez turystów.

Mgły i wiatry

Podobnie jak w Anglii, również tutaj często występują mgły oraz silne wiatry. Dzień bez wietrznej pogody to prawdziwa rzadkość. W związku z tym na wybrzeży można zaobserwować częste sztormy.

Pogoda w Holandii

Prognoza pogody
Berlin

Holenderskie zimy

Zimy w Holandii trwają niecałe trzy miesiące i są bardzo łagodne. Rocznie spada tu tylko 34 cm śniegu, jednak jest dość mroźno, z reguły w nocy. W dzień temperatury wahają się od 2°C do 6° C. Odwiedzając Holandię należy pamiętać aby zabrać ze sobą dużo ciepłej i wodoodpornej odzieży oraz najważniejszą rzecz, czyli parasol.