Chcesz skorzystać z oferty transportu busem, ale nie wiesz jakiej wielkości bagaż możesz ze sobą zabrać? To zazwyczaj kłopot i pytanie każdego pasażera. Zazwyczaj jest to uzależnione od przewoźnika oraz wielkości ich samochodów.
bagaż do busa

Widomo doskonale, że przejazd do innego kraju wiąże się z dłuższym pobytem, a więc trzeba zabrać ze sobą niezbędne rzeczy.

Część firm wychodząc naprzeciw podróżnikom oraz zwiększając tym jakość swoich usług znoszą limity bagażu oraz wielkości bagażu podręcznego ze względu na to, iż maksymalnie w podróż osoba jest w stanie zabrać około 2 dużych toreb. Jeśli zabierasz więcej prawdopodobnie będzie wiązało się to z przeprowadzką w efekcie czego trzeba skorzystać z innej oferty usług.

Zazwyczaj busy dysponują dużą przestrzenią bagażową, więc miejsce powinno znaleźć się dla każdego. Ponadto czasami przewoźnicy zabierają dodatkowy bagażnik dachowy lub przyczepkę na zamieszczenie dodatkowych bagaży.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych informacji od przewoźników.

„Jedna z firm oferuje bagaż nawet do 80kg w tym max 2szt. bagażu, wychodzi na to, że 2 spore torby można spokojnie ze sobą zabrać w podróż.”

„Na kolejnej z ofert natrafiliśmy na informacje o max 2szt. bagażu, ale o łącznej wadze do 40kg, jakby nie było zamieścić w torbach 40kg to i tak sporo rzeczy.”

„Następna informacja to możliwość zabrania 2 bagaży, jeśli masz ich więcej skontaktuj się z przewoźnikiem, aby uprzedzić jego o takim fakcie.”

Reasumując zazwyczaj są to 2 bagaże, jednakże najlepiej to skonsultować podczas rozmowy z przewoźniekiem.